25.06.2017 - XII Niedziela Zwykła

  1. W czwartek 29 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość św. Piotra i Pawła – ofiary składane na Mszy świętej przeznaczone będą na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze.

  2. W ramach przygotowania do odpustu Matki Bożej Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej nasza parafia została poproszona o poprowadzenie oprawy Mszy świętej
    i czuwania modlitewnego w piątek 30 czerwca o godz. 19.00. Zapraszamy parafian w tym dniu na wspólną m0dlitwę do najważniejszego sanktuarium maryjnego w naszej archidiecezji.

  3. W tym tygodniu obchodzimy I sobotę miesiąca – o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – to prośba z orędzia Fatimskiego.

  4. Podczas wakacji nie będzie Mszy świętej o godz. 13.00! Sakrament chrztu udzielany będzie w miarę potrzeby w każdą niedzielę o godz. 11.30.

  5. Akcja Katolicka w dniach od 22 do 23 września 2017 r organizuje pielgrzymkę do sanktuarium w Gietrzwałdzie w 140 rocznicę objawień Matki Bożej oraz do sanktuarium Matki Bożej- Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim - miejscu uwięzienia Kard. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Polski. Zapisy w środy w godz. 16.00-18.00 w biurze Akcji Katolickiej - Dom Jana Pawła II.

  6. Rozpoczynamy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę od 3 do 14 sierpnia. Lista uczestników znajduje się w zakrystii.

  7. Już dzisiaj informujemy, że w dniach 8 i 9 września w Lublinie odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niewidomych i Słabowidzących. Miejscem spotkania będzie archikatedra. Zwracamy się do naszych parafian o przyjęcie na jeden nocleg pielgrzymów. Będzie to jedna osoba niewidoma wraz z przewodnikiem. Potrzebujemy noclegu dla 50 osób. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub kancelarii.

  8. I zapowiedź przedmałżeńska: Dawid Balczyński, kawaler z parafii w Fajsławicach i Agnieszka Krzyżanowska, panna z parafii tutejszej; Łukasz Długoszek, cywilnie związany z parafii św. Krzyża i Beata Chojnacka, cywilnie związana z parafii tutejszej. II zapowiedź przedmałżeńska: Piotr Prokop, kawaler z parafii MB Różańcowej w Lublinie i Karolina Kościuk, panna z parafii tutejszej; Michał Nowak, kawaler z parafii tutejszej i Monika Mączka, panna z św. Faustyny w Jakubowicach Konińskich; Artur Gajowiak, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Niezbecka, panna z parafii w Wierzchowiskach.

  9. W ostatnim czasie do wieczności z naszej parafii odeszli: + Zygmunt Gruca,
    + Tadeusz Zabielski, + Jadwiga Chrząstowska.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!