- Trwa oktawa Bożego Ciała o godz. 17.30 w ramach nabożeństw czerwcowych odbywa się procesja eucharystyczna. Na zakończenie oktawy w czwartek 22 czerwca gościć będziemy O. Henryka Cieniucha – kapucyna. Po Mszy świętej odbędzie się uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Odpowiedzialni za wystrój ołtarzy: I ołtarz przy dzwonnicy – Kółka Różańcowe, II ołtarz przy Domu Jana Pawła - Kościół Domowy, III ołtarz przy figurze św. Maksymiliana – Przyjaciele Oblubieńca, IV ołtarz przy Krzyżu misyjnym - harcerze Zawiszacy.
- W dniu wczorajszym odbyła się pielgrzymka ministrantów do Wąwolnicy podczas, której bp Józef Wróbel SCJ ustanowił m.in. trzech nowych ceremoniarzy dla naszej parafii Jakuba Legiecia, Alberta Podstawkę oraz Łukasza Tarasiuka. Życzymy im umiłowania liturgii oraz radości z pełnionej posługi.
- W dniu dzisiejszym gościć będziemy o godz. 19.00 w domu Jana Pawła II Teatr Pierwszego Kontaktu ze spektaklem - "Życie zwyczajne siostry F.". Spektakl ten to dynamiczna opowieść o życiu codziennym św. siostry Faustyny przedstawiona na podstawie narracji znanych jej osób. Bardzo serdecznie zapraszamy na ten wyjątkowy spektakl, którego głównymi twórcami są Mariola i Tomasz Załuccy.
- Podajemy propozycje pielgrzymek na czas wakacji:
- Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na 80. Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 2 lipca. Informacje na plakacie – lista w zakrystii.
- biuro pielgrzymkowe Piotr Travel z Międzyrzeca organizuje pielgrzymkę do Medziugorie w dniach 15 do 23 lipca i od 7 do 15 września. Zapisy u ks. Proboszcza do końca czerwca. Zaliczka wynosi 500zł.
- Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w dniach:28-29 sierpnia br.(poniedziałek-wtorek). Zapisy wraz z zaliczką do końca czerwca, w środy w godz.16.00-17.30 w biurze Akcji-Dom Jana Pawła II.
- Koło Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8-9 lipca. Koszt 150 zł. Wyjazd z o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii u pana kościelnego.
- o. Waldemar Gączaruk zaprasza na Pielgrzymkę do Lourdes, Madrytu, Saragossy
i Barcelony w dniach 10 – 18 sierpnia. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca, kontakt do środy – szczegóły u ks. Proboszcza.
4. I zapowiedź przedmałżeńska: Piotr Prokop, kawaler z parafii MB Różańcowej w Lublinie i Karolina Kościuk, panna z parafii tutejszej; Michał Nowak, kawaler z parafii tutejszej i Monika Mączka, panna z św. Faustyny w Jakubowicach Konińskich; Artur Gajowiak, kawaler z parafii tutejszej i Agnieszka Niezbecka, panna z parafii w Wierzchowiskach.
5.W ostatnim czasie do wieczności z naszej parafii odeszli: + Anna Dulniak, + Halina Niewiadomska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
