29.01.2023 - IV Niedziela Zwykła

  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach. Składamy także serdeczne Bóg zapłać za ofiary pieniężne dla parafii, które pomogą w spłacaniu należności za gaz i prąd elektryczny w okresie grzewczym.

  2. Zapraszamy chętne osoby do udziału w chórze parafialnym Carillon – próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 – szczegółowe informacje u pana Marka organisty.

  3. Dzisiaj obchodzony jest dzień chorych na trąd – ofiary zebrane do puszek w dniu dzisiejszym przeznaczone są na pomoc trędowatym.

  4. W I środę lutego o godz. 18.00 odbędzie się Msza święta przy relikwiach św. Jana Pawła II połączona z jego nauczaniem do Polaków.

  5. W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7.00, 12.00, 18.00. Taca przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne! Podczas Mszy świętej odbędzie się poświęcenie gromnic. Gromnice będzie można nabyć przed Mszą Świętą na stoliku od Ogrodów Maryi.

  6. W Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się Apel Jasnogórski. W każde wspomnienie, święto i uroczystości Maryjne po wieczornych Mszach świętych odbywać się będzie Apel Jasnogórski w intencji rodzin z parafii oraz o powołania do służby w Kościele.

  7. Zapraszamy na kolejną ALPHA w naszej parafii. ALPHA jest dla każdego, kto szuka odpowiedzi na ważne pytania, zwłaszcza dla tych, którzy nie wierzą, że w ich życiu może coś się zmienić. W ALPHA może uczestniczyć każdy, zarówno osoby starsze, jak i młodsze, wierzące, ale też ci, którzy wątpią. Rozpoczynamy uroczystą kolacją w Domu Jana Pawła II, w poniedziałek 30 stycznia 2023 r. o godzinie 18.00. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii oraz na profilu na Facebooku oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Udział w ALPHA jest bezpłatny.

  8. W tym tygodniu obchodzimy I piątek i I sobotę lutego - nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00. Wizytę u chorych w domach można zgłaszać w zakrystii po Mszy Świętej.

  9. W I piątek lutego zapraszamy kandydatów do bierzmowania na nabożeństwo pokutne o godz. 17.00, spowiedź od godz. 17.15 i na Msze św. o godz. 18.00.Obecność obowiązkowa!

  10. Jeszcze do piątku można przynosić elektrośmieci przy Domu Jana Pawła II. W piątek 3 lutego zostaną one odebrane z parafii. Dochód będzie wsparciem dla Kościoła na Wschodzie.

  11. Przypominamy, że istnieje możliwość zorganizowania Mszy świętej pogrzebowej w naszym kościele parafialnym. Kościół parafialny jest właściwym miejscem pożegnania naszych drogich zmarłych. Należy najpierw z firmą pogrzebową uzgodnić termin pogrzebu i zgłosić się do kancelarii parafialnej z aktem zgonu.

  12. W ostatnim czasie do wieczności odeszła: +Ewelina Malec. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!