15.10.2017 - XXVIII Niedziela Zwykła
- Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską – tzw. Świętopietrze. Składamy serdeczne Bóg zapłać! Jednocześnie informujemy, że w każdą środę o 18.00 podczas Mszy świętej poznajemy aktualną katechezę z audiencji generalnej papieża Franciszka.
- Wszystkich młodych z naszej parafii: młodzież szkolną, akademicką a także pracującą zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę świętą o godz. 18.00. Chcemy tę Eucharystię przeżywać z młodzieżą, o młodzieży i dla młodzieży. Prosimy zaangażujcie się z nami we wspólną oprawę Eucharystii i jej pełne przeżywanie.
- Dzisiaj o godz. 19.00 rozpoczynają się w naszej parafii katechezy drogi neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Katechezy odbywać się będą w każdą niedzielę i czwartek o godz. 19.00 w kościele parafialnym. Dziękujemy także ks. Sławkowi Laskowskiego za wygłoszone homilie
i słowo zachęty do dalszej formacji.
- Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji – Przyjaciele Oblubieńca w najbliższy piątek o godz. 19.00 zapraszają na Kurs Nowe Życie dla pragnących odnowić
lub pogłębić swoją więź z Bogiem. Ten kurs polecamy szczególnie rodzicom dzieci i młodzieży przygotowującej się do sakramentu Eucharystii
i Bierzmowania. Informacje szczegółowe na plakacie przy wyjściu z kościoła.
- Ogłaszamy nabór do chóru Carillon. Osoby chętne do chwalenia Boga śpiewem zapraszamy na spotkania w poniedziałki i czwartki o 19.00 w sali na plebanii.
- Zachęcamy do obejrzenia filmu o św. Maksymilianie Kolbe pt. „Dwie korony” w kinie Bajka. Film w formie fabularyzowanego dokumentu ukazuje osobę i życiowe pasje patrona naszej parafii. Polecamy gorąco!
- W ostatnim czasie do wieczności z naszej parafii odeszły: +Lucyna Szewczyk, +Edward Barczuk, +Krystyna Klimek, +Włodzimierz Lichaczewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!