17.09.2017 - XXIV Niedziela Zwykła
- W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień modlitw za ofiary i byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. O godz. 10.00 odbędzie się Msza święta w tej intencji, następnie delegacja gości i parafian pomodli się pod Mauzoleum na terenie obozu za pomordowanych więźniów Majdanka.
- Dzisiaj po Mszy wieczornej o 19.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego na projekcje filmu pt. „Fabryka zła” – dramat wojenny o niemieckim nazizmie.
- W poniedziałek 18 września przypada święto patrona dzieci i młodzieży - Św. Stanisława Kostki. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 18.00 połączoną z błogosławieństwem indywidualnym.
- Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych z naszej parafii na spotkanie dotyczące przygotowania do I Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 24 września po Mszy Świętej
o godz. 11.30 w kościele. Przypominamy jednocześnie, że według wskazania Episkopatu Polski przygotowanie dzieci do I Komunii świętej ma odbywać się parafiach zamieszkania.
- W sobotę 7 października w kilkuset kościołach stacyjnych położonych wzdłuż granic naszego kraju zgromadzą się wierni, aby wspólnie modlić się na różańcu za Polskę i za świat. W inicjatywę „Różaniec do Granic” włączyły się wszystkie nadgraniczne diecezje – także nasza. Miano kościoła stacyjnego otrzymała parafia w Dorohusku. Nasza parafia organizuje transport na to wyjątkowe wydarzenie. Wyjazd z parafii św. Św. Maksymiliana nastąpi o godzinie 8.00. Po przyjeździe do Dorohuska zostanie odprawiona Msza święta o godz. 11.00 i adoracja, po których o godz. 14.00 złączymy się wraz z całą Polską w modlitwie różańcowej. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w tym ogólnopolskim wydarzeniu i doświadczenia wspólnoty Kościoła.
- Kurs przedmałżeński dla parafii św. Krzyża i św. Maksymiliana rozpocznie się w niedzielę 24 września o godz. 17:00 Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem św. Krzyża.
- Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbywają się w każdy piątek. Młodzież gromadzi się o 19.15 przy figurce św. Maksymiliana.
- Akcja Katolicka informuje, że wyjazd pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie i Stoczku Warmińskim nastąpi w piątek 22 września o godz. 5.30 z parkingu k/kościoła.
- Parafialna pielgrzymka do Lwowa wyrusza w piątek 22 września. Rozpocznie się ona Mszą świętą
o godz. 7.00 w kościele. Wyjazd autokarem o godz. 8.00. Prosimy nie zapomnieć aktualnego paszportu!
- W ostatnim czasie do wieczności z naszej parafii odeszły: + Jadwiga Kacperek, +Stanisława Reszka, + Marianna Sawerska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!