07.05.2017 - IV Niedziela Wielkanocna

  1. Nasza parafia wraz z całym Kościołem Katolickim obchodzić bedzie 100-tną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W dniach 12-13-14 maja przeżywać będziemy uroczyste Triduum maryjne pod hasłem „Niech Serce Twe Niepokalane zbawi świat”. W tym czasie gościć będziemy także
    O. Waldemara Gonczaruka – redemptorystę:

    Podajemy program Triduum maryjnego:

    12 maja (piątek) – godz. 18.00 – Msza św. i adoracja połączona z możliwością spowiedzi

    13 maja (sobota) – godz. 18.00 – Msza św. o godz. 20.00 – Procesja Maryjna z figurą Matki Bożej Fatimskiej i lampionami ulicami naszej parafii – zapraszamy wszystkich parafian na tą wyjątkową procesję 
    z Matką Bożą w 100-tną rocznicę objawień fatimskich - świece z lampionami 
    są do nabycia w zakrystii

    14 maja (niedziela) o godz. 18.00 – Msza św. i na zakończenie triduum maryjnego odbędzie się nabożeństwo Via Lucis - Droga Światła wokół kościoła parafialnego



  2. W ramach duchowego przygotowania do jubileuszu 100-tnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie Dyskusyjny Klub Filmowy „Kolbe” zaprasza dzisiaj o godz. 19.00 do Domu Jana Pawła na film „Święta Pani z Fatimy” Rafaela Gila -  klasyka hiszpańskiego kina, a zarazem pierwszy film fabularny w historii kinematografii światowej o objawieniach Matki Bożej w Fatimie.

  3. Od dzisiejszej niedzieli kościół w naszej parafii każdego dnia będzie stale otwarty od porannej do wieczornej Mszy świętej włącznie. Zapraszamy parafian
    i mieszkańców Lublina do modlitwy i wyciszenia przed Panem wciągu dnia.
    Na ławkach wyłożone są Biblie do lektury i medytacji. Jest to odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który prosi, by nie zamykać kościoła dla wiernych, którzy pragną pomodlić się wciągu dnia w świątyni.

  4. Msza Święta z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie w najbliższą środę
    o godz. 18.00.  Intencje do omodlenia można składać do koszyka przed rozpoczęciem Mszy.

  5. II zapowiedź przedmałżeńska: Łukasz Dawidowicz, kawaler z par. tut
    i Weronika Jarska, panna z par. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie; Mariusz Bednarczyk, Kawaler z parafii tut. i Dominika Kozieł, panna
    z parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim.